Програма "єОселя": у чотирьох областях місцева влада компенсовуватиме частину іпотеки

Вівторок, 22 серпня 2023, 14:41 -

У рамках державної програми часткової компенсації іпотечних кредитів "єОселя" запущено чотири регіональні програми.

Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло").

У чотирьох областях програми компенсації кредитів "єОселі" працюють вже станом на 22 серпня. Це Закарпатська, Миколаївська, Чернівецька та Кіровоградська області.

У Закарпатській області вже видано 35 пільгових кредитів, у Миколаївській - 12, Чернівецькій - 38, у Кіровоградській - 17.

Реклама:

У кожній області програма має свої особливості:

Закарпатська ОВА компенсує відсоткову ставку військовим ЗСУ, які служать за контрактом.

Миколаївська ОВА частково відшкодовує виплати за іпотекою військовим ЗСУ, які перебували в полоні.

Реклама:

Чернівецька ОВА компенсує частину відсоткової ставки за іпотечними кредитами військовим, силовикам, ветеранам війни, ВПО тощо.

Кропивницька міська рада компенсує відсоткову ставку за іпотечним кредитом тим жителям міста, які взяли житло під 3%.

"Такі програми націлені насамперед на розвиток регіонів: це стимулювання розвитку будівельної галузі, нові робочі місця і податкові надходження до місцевих бюджетів. Крім того, допомога у розв'язанні житлового питання мотивуватиме залишатися в області й місцевих професіоналів, і тих, хто був вимушений переїхати внаслідок війни", - прокоментував директор департаменту розвитку партнерських проєктів та альтернативних продуктів "Укрфінжитла" Андрій Тарасенко.

"Укрфінжитло" повідомило, що для впровадження програми компенсації у своєму регіоні місцевій владі необхідно звернутися до банків-партнерів "єОселі". 

Компенсація відсотків, першого внеску або кредиту від органів місцевого самоврядування та роботодавців передбачена умовами програми "єОселя", затвердженими постановою Кабміну №856 від 2 серпня 2022 року.

Нагадуємо:

Програма доступного іпотечного кредитування "єОселя" запрацювала в Україні з жовтня 2022 року. На пільгову іпотеку під 3% річних терміном до 20 років із початковим внеском від 20% вартості житла можуть претендувати військовослужбовці-контрактники ЗСУ, працівники сектору безпеки та оборони, медпрацівники, педагоги, наукові співробітники. З моменту її запуску 2022 року банки-партнери вже видали понад 3 млрд грн кредитів більше ніж 2,2 тис. учасникам.

З 1 серпня подати заявку на участь у програмі "єОселя" під 7% можуть ветерани війни, учасники бойових дій, ВПО та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.

У програмі "єОселя" беруть участь шість банків-партнерів: Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank та Укрексімбанк. Подати заявку на участь у програмі можна в мобільному застосунку "Дія".

Наприкінці 2022 року уряд докапіталізував "Укрфінжитло" на 30 млрд грн за рахунок випуску облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). За словами віцепрем'єра - міністра економіки Юлії Свириденко, такого фінансування достатньо, щоб у 2023 році видати 12-15 тис. іпотечних кредитів.

Наприкінці квітня Мінекономіки, як єдиний акціонер "Укрнфінжитла", схвалив операції РЕПО з цими ОВДП на строк до року на суму 15 млрд грн. Пізніше повідомлялося, що ставка за цими операціями може становити до 20% річних, тоді як самі ОВДП були випущені на термін до 5 років за ставкою 19,5% річних.

Крім того, 3 серпня наглядова рада "Укрфінжитла" схвалила збільшення кредиту ПриватБанку під заставу ОВДП компанії до 1,5 млрд грн.

Реклама: