Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Іран будує в Білорусі та РФ заводи з виробництва дронів - ISW

Середа, 2 серпня 2023, 12:04 -

Іран будує заводи з виробництва безпілотних літальних апаратів у Білорусі та РФ.

Про це повідомляється в аналітичному огляді Інституту вивчення війни (ISW).

"Іран веде будівництво заводів з виробництва безпілотників у Білорусі та Росії, що допоможе Росії легше купувати іранські безпілотники та забезпечить Ірану численні економічні та військові вигоди", - йдеться в повідомленні.

У ISW зазначають, що Іран підписав довгострокові стратегічні угоди з Білоруссю і РФ. І ці угоду є взаємовигідними.

Реклама:

Так, Росія виграє, придбавши іранські безпілотники для вторгнення в Україну.

Крім того, будівництво іранського заводу з виробництва безпілотників у Білорусі полегшить "логістичні проблеми", з якими стикається Росія при транспортуванні іранських дронів з Ірану через Близький Схід.

Іран виграє, отримуючи доходи для іранської економіки. Британська секретна розвідувальна служба повідомила в липні, що Іран прагне отримати готівку від Росії в обмін на іранські безпілотники. На даний час Іран стикається з критичними економічними умовами, вартість ріала перевищила 500 000 ріалів до одного долара США на 1 серпня. Іранський статистичний центр повідомив 25 липня, що рівень інфляції в Ірані становить приблизно 47,5 відсотка.

Реклама:

Росія також може принести користь іранським військовим. Наприкінці 2022 року західні ЗМІ припустили, що Іран може отримати російські винищувачі Су-35 в обмін на постачання Росії безпілотників. Однак іранські військові чиновники все частіше висловлювали скептицизм щодо отримання Су-35 в останні місяці.

Крім того, західні ЗМІ в березні повідомили, що Росія надала Ірану передове програмне забезпечення для спостереження та кіберзброю в обмін на безпілотники. Високопоставлений ізраїльський військовий чиновник окремо висловив стурбованість у червні, що Росія надає Ірану західну зброю, захоплену в Україні.

Нагадуємо:

У травні 2023 року Україна стверджувала, що іранські інженери вивчають, як перетворити заводи в Гомелі, Білорусь, на потужності з виробництва безпілотників.

Адміністрація Байдена виявила в червні, що Іран допомагає Росії побудувати завод з виробництва безпілотників у Єлабузі, Татарстан, Росія.

У травні 2022 року Іран відкрив завод безпілотників Ababil-2 у Душанбе, Таджикистан.

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: