Кабмін продовжить дію ПСО та знизить вдвічі базову ціну на газ "Нафтогазу" - Кубраков

Понеділок, 31 липня 2023, 16:53 -

Кабінет міністрів готує низку системних рішень на ринку газу, які торкнуться виробників тепла для населення, бюджетних установ та промисловості.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр - міністр відновлення, розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков за результатами засідання Конгресу місцевих і регіональних влад під головуванням президента України Володимира Зеленського в неділю.

"Підготували системне рішення — продовження дії ПСО до 15 квітня 2024 року. Що це означає? Збереження пільгових цін на газ виробникам тепла для потреб населення та бюджетних установ", - зазначив Кубраков.

"Для інших споживачів пропонується знизити базову ціну більш ніж удвічі - з 38 тис. грн до 16,4 тис. грн за тис. куб. м", - анонсував також він.

Реклама:

Ще одна позитивна новина стосується підприємств теплокомуненерго. Так, уже до кінця цього року передбачається компенсувати ТКЕ приблизно 36 млрд грн різниці в тарифах із коштів держбюджету.

"Уже розробили законопроєкт щодо змін в держбюджет, який передбачає виділення цієї суми вже цього року. Мінфін та Нафтогаз у координації з МВФ наразі шукають джерела для фінансування компенсації", - зазначив Кубраков.

За його словами, заборгованість підприємств ТКЕ за газ становить майже 100 млрд грн, і причиною її виникнення є невідповідність нинішніх тарифів на тепло, рівень яких зафіксовано мораторієм, поточним цінам на природний газ.

Реклама:

"У результаті підприємства ТКЕ не можуть розрахуватися за спожитий газ, не можуть акумулювати фінансовий ресурс для проведення ремонтів. Усе це разом створює загрози для вчасного старту опалювального сезону", - висловив думку очільник Мінвідновлення.

Водночас пропонується скасувати договірне списання коштів з рахунків ТКЕ за несвоєчасні розрахунки за газ, передбачивши захищеність і використання суто на потреби ТКЕ 35% коштів на їхніх рахунках.

Оновлено

Як прокоментували ЕП в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, у даному проєкті рішення не йдеться про зниження цін на газ для промисловості.

Йдеться про вартість обсягів для пільгових категорій, які закупаються за ринковою ціною понад встановлені й погоджені обсяги.

У зв'язку з істотними змінами ринкових цін на газ, уряд планує внести зміни до постанови Кабміну від 19 липня 2022 р. № 812 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам".

Основні зміни відображені в наступній інфографіці.

 

Нагадуємо:

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №812 від 19 липня 2022 р. про покладення спеціальних обов'язків на ТОВ "ГПК "Нафтогаз Трейдинг" до 31 березня 2023 року,  ціну на газ для надання послуг із постачання теплової енергії та гарячої води населенню зберігалася на рівні 7,42 тис. грн за тис. куб. м (із ПДВ), для бюджетних установ - 16,39 тис. грн за тис. куб. м (із ПДВ), для інших потреб - 38,32 тис. грн за тис. куб. м (із ПДВ).

У березні 2023 року мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко заявив, що необхідно компенсувати з держбюджету різницю в тарифах на суму 36 млрд грн, саме такий розмір заборгованості перед комунальними підприємствами на січень 2023 р.

Реклама: