Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

За підтримку ЗСУ: в Москві оголосили в розшук бізнесмена Черняка, провели обшуки у справі "Global Spirits"

Понеділок, 3 липня 2023, 12:49 -
 

У Росії завели справу проти міжнародного алкогольного холдингу "Global Spirits" і оголосили в розшук його бенефіціара, українського бізнесмена Євгена Черняка.

Джерело: російські пропагандистські агентства РИА Новости, ТАСС

Деталі: Співробітники великого алкогольного холдингу "Global Spirits" (власник бренду "Хортиця") проходять у Росії у справі про спонсорування ЗСУ. За даними російських силовиків, вони перевели на ці цілі понад 500 млн рублів з лютого до квітня 2022 року.

Заведено справу про "фінансування тероризму". 

Реклама:

Серед підозрюваних – голова наглядової ради алкогольного холдингу Євген Черняк та інші засновники й керівники. 

Черняка оголошено в розшук за обвинуваченням у фінансуванні ЗСУ, а двох його "співучасників" затримано в Москві, повідомляє ТАСС.  

Питання про арешт часток організацій, що входять до холдингу "Global Spirits", керівників якого підозрюють у фінансуванні ЗСУ, розглянуть найближчим часом, повідомив СК РФ.

Реклама:

У використовуваних підозрюваними житлових, офісних і складських приміщеннях проведено обшуки. Вилучено комп'ютерну техніку та фінансово-господарську документацію. Проведено допити засновників і керівників організацій, що входять до холдингу. Оперативні заходи та слідчі дії тривають, повідомили в МВС РФ.

Довідка: Український бізнесмен Євген Черняк є генеральним директором холдингу "Global Spirits".

"Global Spirits" є власником низки підприємств із виробництва алкогольних напоїв: лікеро-горілчаний завод "Хортиця" й Одеський коньячний завод. Завод "Кримський винний дім" із 2014 року компанії "Global Spirits" не належить.

За інформацією російських ЗМІ, у 2011-2022 роках із холдингом були тісно афілійовані російські лікеро-горілчані заводи "Русский Север" і "Родник", але у 2022 році ці активи були виведені з-під бренду "Global Spirits".

Українська правда

Реклама: