Україна і Північна Македонія домовились про "транспортний безвіз"

Четвер, 15 червня 2023, 19:15 -

Між Україною та Північною Македонією діятиме "транспортний безвіз" - він передбачає скасування дозволів щодо виконання двосторонніх та транзитних перевезень для транспортних засобів стандарту Євро-3 та вище.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання українсько-македонської змішаної комісії з міжнародних автомобільних перевезень пасажирів та вантажів, яке відбулося у Скоп’є, повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

"Було також досягнуто згоди про основні умови бездозвільного проїзду та внесення змін до двосторонньої угоди", - йдеться у повідомленні.

"Розширюємо список країн, з якими лібералізуємо транспортні перевезення. Створення умов для ефективної роботи наших перевізників - одне з ключових завдань міністерства.

Реклама:

"Транспортний безвіз" вже діє з ЄС, у березні його було продовжено до червня 2024 року. Ми не зупиняємось, тривають відповідні перемовини з іншими країнами", - заявив заступник міністра Сергій Деркач.

Щоб скористатися "транспортним безвізом", у перевізників має бути сертифікат виробника або уповноваженої установи для підтвердження класу екологічності не менше Євро-3, пояснили в міністерстві.

Україна та Північна Македонія домовилися вдвічі збільшити квоту дозволів для виконання перевезень до третіх країн на нинішній та наступний рік, а також узгодили порядок дії цих дозволів.

Реклама:

"Вони можуть бути використані як в прямому, так і в зворотньому напрямку. Такий вид дозволів дійсний для транспортних засобів будь-якої категорії екологічності", - додали у відомстві.

Економічна правда

Реклама: