Kernel йде з Варшавської фондової біржі

Вівторок, 16 травня 2023, 13:22 -

Найбільший агрохолдинг України Kernel Holding подав заяву до Управління фінансового нагляду Польщі на отримання дозволу на виведення акцій компанії з обігу на Варшавській фондовій біржі.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

"Заява подана на виконання рішення ради директорів компанії, прийнятого 13 квітня 2023 року, про виведення акцій компанії з обігу на регульованому ринку, оператором якого є ВФБ" - йдеться у повідомленні.

Заява стосується всіх акцій компанії, які були допущені до торгів на регульованому ринку ВФБ, тобто 84 031 230 простих акцій.

Реклама:

14 квітня Рада директорів Kernel прийняла рішення про делістинг акцій компанії з торгів на Варшавській фондовій біржі. 

Нагадаємо:

Інвестиційна компанія українського бізнесмена Андрія Веревського Namsen Ltd, яка є найбільшим акціонером агрохолдингу Kernel Holding, запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

Реклама:

"Лістинг компанії відбувся у 2007 році на тлі заохочення українських фірм до виходу на польську біржу.

Вихід з компанії пов'язаний насамперед із вторгненням Росії в Україну трохи більше року тому, яке зруйнувало діяльність Kernel і призвело до падіння її ринкової вартості більш ніж на 60%. Але в заяві про вихід також згадується про розчарування Варшавською біржею, де кількість акцій, що торгуються зараз, є найнижчою за більш ніж десять років", - писав Bloomberg.

Численні спроби "покращити видимість акцій та розширити базу акціонерів" здебільшого не увінчалися успіхом, йшлочя у заяві компанії.

А низька ліквідність заважає інвесторам виходити з акцій "швидко і передбачувано, особливо з урахуванням ризиків, пов'язаних з війною", додали в холдингу.

Зазначається, що за останні 11 років компанія жодного разу не змогла залучити фінансовий капітал для інвестування в розвиток, а польські інвестори більше не входять до числа основних акціонерів Kernel.

Економічна правда

Реклама: