Гендерний розрив в оплаті праці у фрилансерів менший, ніж у звичайних працівників – опитування

Четвер, 6 квітня 2023, 16:55 -

Гендерний розрив в оплаті праці у фрилансерів на 19% менший, аніж у звичайних спеціалістів, при цьому попит на фрилансерську роботу продовжує зростати.

Про це свідчать результати опитування, яке провела компанія Payoneer.

"Майже половина (46%) фрилансерів у всьому світі спостерігають збільшення попиту на свою роботу. Водночас понад половина (55%) фрилансерів взяли собі більше роботи внаслідок підвищення вартості життя", - йдеться у повідомленні.

Опитування показало, що попит на фрилансерську роботу продовжує зростати, наслідуючи тенденцію, яка спостерігалася на початку пандемії. Попри побоювання глобального економічного спаду, респонденти помічають щораз більший попит з боку компаній, які прагнуть збільшити команди, оскільки вони розвиваються за кордоном.

Реклама:

Так, за минулий рік майже половина (46%) фрилансерів у всьому світі відчули збільшення попиту на їхні послуги з боку глобальних компаній, які їх наймають. Найбільше зріс попит у сферах програмування, маркетингу, проєктного менеджменту та вебдизайну.

Понад половина (55%) фрилансерів взяли собі більше роботи внаслідок підвищення вартості життя. З тої ж причини 41% підвищили свої ставки, а 32% вийшли на нові території.

При цьому середня погодинна ставка у Центральній і Східній Європі складає $23 на годину.

Реклама:
 

"А от щодо розриву зарплат жінок і чоловіків у фрилансі, то на кожен долар, зароблений чоловіком, жінка заробляє 92 центи. Водночас це на 19% менше, ніж розрив між чоловіками та жінками на звичайній зайнятості ($1 vs 77 центів)", - додали в Payoneer.

В опитуванні взяли участь понад 2 000 фрилансерів зі 121 країни.

Економічна правда

Реклама: