Держава заборгувала 22 млрд грн військових пенсій за рішенням судів

Середа, 19 квітня 2023, 14:47 -

Борг держави перед військовими пенсіонерами за рішеннями судів про перерахунок розміру пенсій складає 22 млрд грн.

Про це йдеться у публікації "Економічної правди".

Як повідомило джерело видання у Міністерстві соціальної політики, борг виник через те, що уряд не проводив індексацію військових пенсій, яку має проводити щоразу, як підвищує грошове забезпечення військовим та силовим органам.

"Деякі екссиловики часто отримують довідку із своїх колишніх місць роботи про розміри грошового забезпечення, і потім на їхній підставі оскаржують в суді нові розміри пенсій, а також не отримані кошти за попередні періоди", — скаржиться на умовах анонімності один з обізнаних урядовців.

Реклама:

Загалом у 2022 році держава витратила на пенсії колишнім військовослужбовцям та працівникам низки силових органів 58,3 млрд грн.

Відповідно до законодавства, уряд має перераховувати розмір пенсій колишніх військовослужбовців щоразу, як змінюється грошове забезпечення тих військових, які служать сьогодні. 

Крім колишніх військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії, такий перерахунок держава має здійснювати ще для колишніх працівників цілої низки силових органів, серед яких податкова міліція, НАБУ, Держспецзв'язку, Служба судової охорони, БЕБ та інші.

Реклама:

При цьому, від відповідної норми закону найбільше "виграють" саме колишні силовики, а не військові. Так, за даними Мінсоцполітики, які є у розпорядженні ЕП, у липні 2022 року середня пенсія військових складала 9117 грн, в той час, як у колишніх працівників Управління держохорони – 12300 грн, Служби судової охорони – 14220 грн, а НАБУ – 20270 грн.

Детальніше про те, як саме розраховується пенсія військовослужбовців, на які виплати можуть претендувати вони та їхні родичі у разі отримання інвалідності, звільнення зі служби або загибелі, а також які проблеми має чинна модель пенсійного забезпечення в Україні читайте у матеріалі: Що не так з військовими пенсіями

Реклама: