Захід тисне на ОАЕ щодо можливого порушення санкцій проти Росії – ЗМІ

Четвер, 2 березня 2023, 09:23

Країни заходу вимагають від Об'єднаних Арабських Еміратів припинити експорт критично важливих товарів до Росії, які можуть допомогати російській військовій машині.

Про це пише Financial Times.

За словами учасників візитів, офіційні представники США, ЄС і Великої Британії протягом останніх тижнів відвідали ОАЕ, щоб роз'яснити весь спектр своїх торговельних обмежень і змусити чиновників країни закрити можливі порушення санкцій.

Уряд США занепокоєний тим, що ОАЕ стають центром переправлення таких товарів, як електроніка, які можуть бути перенаправлені на допомогу російським військовим зусиллям. Особливе занепокоєння, за словами людей, знайомих з дискусіями, викликає так званий "реекспорт", коли товари перевозяться через ОАЕ в обхід обмежень. 

Реклама:

Джеймс О'Брайен, голова американського офісу з координації санкцій, приєднався до посланника ЄС з питань санкцій Девіда О'Саллівана і Девіда Ріда, голови директорату з питань санкцій Британії, під час візиту до ОАЕ минулого місяця, щоб наголосити на своїй позиції. 

"Наше головне прохання полягає в тому, щоб вони припинили реекспорт [і] визнали, що цей реекспорт є проблемним", – сказав він та додав, що "перемовини тривають". 

Згідно з даними російської митниці, експорт електронних компонентів з ОАЕ до Росії минулого року зріс більш ніж у сім разів до майже 283 млн дол, що зробило цю категорію найбільшим типом продукції, що поставляється в цьому напрямку.

Реклама:

У 2022 році ОАЕ експортували в Росію в 15 разів більше мікрочіпів, ніж роком раніше, а обсяг торгівлі цією продукцією підскочив до 24,3 млн дол у минулому році з 1,6 млн дол у 2021 році. Країна Перської затоки також експортувала до Росії 158 безпілотників минулого року на суму майже 600 тис дол. 

Американські чиновники хочуть підкреслити потенційні наслідки для бізнесу, залученого до сприяння поставок товарів, які можуть бути використані російськими військовими. 

"Частково послання для приватного сектору в будь-якій з цих країн полягає в тому, що вони грають в рулетку", - сказав О'Брайен. "Будь-хто, хто торгує цими товарами, тепер підпадає під санкції, тому що деякі з товарів, які вони постачають, з'являються на полі бою". 

Нагадуємо:

Об'єднані Арабські Емірати схвалили видачу ліцензії російському "МТС Банку", що може посилити занепокоєння країн Заходу щодо перетворення ОАЕ на фінансовий прихисток для Москви.

Реклама: