Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Попри страйки пенсійна реформа у Франції відбудеться – міністр фінансів 

Неділя, 19 березня 2023, 12:01 -

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив, що реформа пенсійної системи продовжиться, попри вуличні протести та заплановане на понеділок голосування щодо вотуму недовіри уряду.

Про це повідомляє Bloomberg. 

За словами Бруно Ле Мер, у парламенті не буде більшості для вотуму недовіри уряду. Натомість французькі профспілки страйкують, а протестувальники вийшли на вулиці проти пенсійної реформи.

"Якщо вотум недовіри буде схвалений, це зведе нанівець пенсійний законопроект і змусить прем'єр-міністра Елізабет Борн піти у відставку. Після цього Макрон буде змушений призначити новий уряд", – пояснює агентство. 

Реклама:

Ле Мер повторив думку уряду, що реформа, яка збільшить пенсійний вік для багатьох людей до 64 років з нинішніх 62, необхідна для стабілізації фінансів пенсійної системи.

Раніше президент Макрон вирішив задіяти спецпроцедуру "в обхід парламенту" для ухвалення пенсійної реформи, задіявши статтю 49.3 з Конституції, оскільки були сумніви, що голосів у Національній асамблеї все ж вистачить. Ця процедура також передбачає, що депутати голосують за висловлення недовіри уряду – що має відбутися у понеділок. 

Нагадаємо:

Реклама:

У суботу, 18 березня, у багатьох містах Франції відбулись акції протесту невдоволених проєктом пенсійної реформи, яку уряд вирішив схвалити в обхід парламенту.

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: