Exxon може втратити $2,5 мільярда через проблеми з експортом нафти з Казахстану

Четвер, 23 лютого 2023, 12:55 -

Енергетична компанія Exxon Mobil попередила про потенційні ризики для своїх нафтових операцій у Казахстані, які минулого року принесли 2,5 мільярди доларів прибутку.

Про це пише Reuters.

Exxon і Chevron є основними власниками компаній з нафтовидобутку в Казахстані і пов'язаного з ним експортного трубопроводу.

"Казахстан має спільний кордон з Росією протяжністю 4750 миль (7644 км), і його нафта експортується в основному через лінію Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) через Росію і потрапляє на російський експортний термінал на Чорному морі.

Реклама:

Будь-яке закриття трубопроводу або терміналу КТК призведе до перекриття понад 1% світових поставок нафти і коштуватиме її виробникам мільярди доларів недоотриманих доходів", - пише агентство.

Exxon заявила, що її частка в казахстанських нафтових родовищах минулого року давала 246 тис барелів нафти і газу на добу. Ця нафта забезпечила прибуток після сплати податків у розмірі близько 2,5 мільярдів доларів.

Exxon "може зазнати втрати грошових потоків невизначеної тривалості від своєї діяльності в Казахстані", - йдеться в заяві, якщо експорт нафти через трубопровід КТК буде "порушений, скорочений, тимчасово призупинений".

Реклама:

Американська нафтовидобувна компанія володіє 25% акцій спільного нафтовидобувного підприємства "Тенгізшевройл" (ТШО), яке контролює нафтові родовища Тенгіз і Корольов у Казахстані.

Chevron видобуває близько 380 000 барелів на добу, або понад 12% від загального обсягу видобутку нафти в Казахстані. Компанія має намір збільшити загальний видобуток на 40% на найбільшому казахстанському родовищі Тенгіз, приблизно до 1 млн барелів на добу.

Економічна правда

Реклама: