Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Фінляндія виділила 5 млн євро на підтримку експорту українського зерна до найбідніших країн Африки

Середа, 22 лютого 2023, 14:41 -

Фінляндія виділила 5 млн євро через Всесвітню продовольчу програму для підтримки експорту українського збіжжя до найбідніших країн Африки.

Про це повідомили в уряді Фінляндії, пише "Європейська правда". 

Кошти передбачені для придбання українського збіжжя, його обробки і транспортування до країн Африки, де найскрутніша продовольча ситуація. 

"Таким чином Фінляндія через Всесвітню продовольчу програму підтримує і Україну, і країни, які потерпають від дефіциту збіжжя. Україна отримує прибуток від продажу зерна, а країни, які потерпають від нестачі продовольства та високих цін, отримують необхідне їм зерно", - зазначив міністр зі співпраці з питань розвитку і зовнішньої торгівлі Вілле Скіннарі. 

Реклама:

У релізі згадують, що завдяки "зерновій ініціативі" за час її роботи з літа 2022 року до січня 2023 року вдалося експортувати понад 18 млн тонн продовольства з України, 65% зерна і близько половини кукурудзи вирушили у країни, що розвиваються. 

Фінляндія і раніше виділяла кошти на ініціативу, профінансувавши постачання зерна для Сомалі. 

Нагадаємо, нещодавно Україна звинуватила Кремль у фактично зриві "зернового коридору" через зумисне сповільнення перевірок суден російською частиною інспекції. На момент заяви черга налічувала понад 140 суден, переважна більшість яких очікують понад місяць.  

Реклама:

Європейська правда

Реклама: