Уряду рекомендують скасувати майже половину ліцензій для бізнесу у сфері довкілля, решту - осучаснити

П'ятниця, 10 лютого 2023, 14:51 -

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів держрегулювання господарської діяльності рекомендувала уряду скасувати майже 45% інструментів держрегулювання у сферах компетенції Міндовкілля, ще майже 45% ліцензій, дозволів, погоджень запропоновано осучаснити.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Як пояснили в відомстві, наразі триває ревізія регуляторного поля. В рамках створення вільного регуляторного середовища два беззаперечних пріоритети:

  1. Максимально, наскільки можливо, зменшити кількість документів, що регулюють роботу бізнесу;
  2. Спростити та осучаснити ті з них, що є необхідними для захисту суспільства. 

"За результатами розгляду МРГ рекомендувала скасувати чи змінити загалом близько 90% інструментів регулювання в сферах компетенції Міндовкілля та органів центральної влади, підпорядкованих міністерству. Майже 45% мають бути скасовані. 

Реклама:

Відтак ми залишаємо ті інструменти, що відзеркалюють відповідні інструментами Європейського союзу, враховують сучасні світові тренди в сфері захисту довкілля та клімату,  відповідають вимогам "зеленого переходу" чи потрібні для захисту суспільних інтересів", - зазначила перший  віцепрем’єр - міністр економіки Юлія Свириденко.

Зокрема, рекомендовано скасувати погодження: 

  • договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом;
  • технологічного проекту повернення супутньо-пластових вод нафтогазових родовищ до підземних горизонтів; 
  • межі зон санітарної охорони водних об’єктів.

"Частина з інструментів, запропонованих до скасування, є застарілими. Деякі – просто втратили актуальність. На певні дозволи з моменту їх впровадження взагалі жодного разу не було запитів. Скасування та оптимізація чинних регуляторних інструментів суттєво зменшить витрати бізнесу", - констатують в Мінекономіки.

Реклама:

Крім цього, 45% інструментів мають бути осучаснені, зокрема, близько 40% – оцифровані. 

Серед запропонованих до оцифрування документів, наприклад, дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, держреєстрацію (перереєстрацію) пестицидів і агрохімікатів, погодження нормативів водопостачання. 

Нагадуємо:

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів держрегулювання госпдіяльності рекомендувала Кабміну скасувати значну частину інструментів держрегулювання (дозволів, ліцензій, декларацій погоджень і т.ін.) у сферах, формування політики в яких здійснює Мінекономіки.

Реклама: