Верховний Суд зобов’язав АМКУ перевірити найбільші медіагрупи на зловживання

Вівторок, 31 січня 2023, 09:26 -

Верховний Суд за позов компанії "Мережа Ланет" зобов’язав Антимонопольний комітет розглянути заяву компанії щодо зловживання монопольним становищем найбільшими українськими медіагрупами.

Про це повідомляє Детектор.медіа з посиланням на рішення суду у справі № 910/13222/21.

Раніше "Ланет" звертався до Антимонопольного комітету з заявою, де звинуватив медіагрупи "1+1 media", "Медіа Група Україна", StarLightMedia, Inter Media Group у зловживаннях. Зокрема, у тому, що вони узгоджено запровадили пакетний продаж популярних і непопулярних програм, координували свої дії та в односторонньому порядку розривали договори з деякими провайдерами.

Крім того, компанія звинуватила медіагрупи у зловживанні колективною монополією, внаслідок чого вони висували провайдерам вимогу щодо вартості тарифного пакету для абонентів.

Реклама:

Тоді, у березні 2021 року, StarLightMedia та "Медіа Група Україна" анонсували розірвання угоди з провайдером "Мережа Ланет", не вказуючи причини припинення співпраці. "1+1 медіа" та "Інтер медіа груп" також надіслали повідомлення провайдеру "Мережа Ланет" про бажання достроково розірвати договір. 

В АМКУ зазначили, що заява мережі "Ланет" не відповідала вимогам законодавства тане містила копій документів, які би підтверджували викладені в заяві обставини. Комітет відмовив у розгляді заяви по суті, тож провайдер звернувся до Господарського суду, який у січні 2022 року прийняв рішення на користь "Ланету" і зобов'язав  АМКУ провести розслідування. 

В апеляції це рішення скасували, і 19 січня за касаційною скаргою "Ланету" Верховний Суд все ж зобов’язав АМКУ розглянути скаргу проти медіагруп щодо зловживання монопольним становищем. 

Реклама:

Як кажуть у "Ланеті", після отримання рішення Верховного Суду комітет має одразу поновити механізм розгляду заяви. 

Крім того, "Ланет" готується подавати окремі позови до кожної з чотирьох медіагруп: "1+1 media", "Медіа Група Україна", StarLightMedia, Inter Media Group щодо відшкодування збитків, зумовлених розірванням договорів на трансляцію каналів своїх холдингів. У компанії оцінили збитки у 30 млн грн щодо всіх чотирьох медіагруп.

Реклама: