Ракета SpaceX виведе на орбіту український наносупутник

Вівторок, 3 січня 2023, 13:46 -
 
getty images

У вівторок, 3 січня, на орбіту Землі на ракеті Falcon-9 компанії SpaceX виведуть український наносупутник PolyITAN-HP-30, розроблений вченими Київського політехнічного інституту ім. Сікорського.

Про це йдеться в повідомленні Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського та Міносвіти. 

На космічній орбіті на супутникові проводитимуть експеримент з дослідження ефективності теплових труб як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.

Наносупутник PolyITAN-HP-30 створили науковці Київського політехнічного інституту під керівництвом головного конструктора проєкту наносупутників PolyITAN Бориса Рассамакіна.

Реклама:

Запуск планується 3 січня о 16:55 за Києком з мису Канаверал (США). На орбіту його виведе ракета Falcon-9 компанії SpaceX.

Крім того, у вівторок на Falcon 9 відбудеться запуск супутника EOS SAT-1 компанії EOSDA, яка є частиною космічної групи "Ноосфера" українця Макса Полякова. Це – перший супутник власного сузір’я, яке створює компанія.

З 16:00 на офіційному Youtube-каналі КПІ розпочнеться пряма трансляція виведення на орбіту 114 одиниць корисного навантаження, однією з яких буде український наносупутник PolyITAN-HP-30. 

Реклама:

Проєкт реалізовувався бюджетним коштом від Міносвіти в межах реалізації проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування. 

Зазначається, що з доправленням наносупутника у США допомогла компанія "Боїнг Україна" та Технічний університет Делфт (Нідерланди), спінофф-компанія якого взяла на себе фінансування та технічне забезпечення виведення апарату в космос. З логістикою та експортом допомагало Державне космічне агентство.

Реклама: