Вітроенергетичні потужності Фінляндії 2022 року зросли на 75%

Середа, 11 січня 2023, 11:30 -

У Фінляндії минулого року вдалося збільшити вітроенергетичні потужності на 75%.

Про це йдеться у новому звіті Фінської асоціації вітроенергетики (FWPA), пише "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

У 2022 році в країні було введено в експлуатацію в цілому 437 нових вітрових турбін, що призвело до збільшення вітроенергетичних потужностей на 75%.

Зараз у Фінляндії налічується 1393 вітротурбіни, що виробляють сукупну потужність 5677 мегават.

Реклама:

У загальному енергетичному балансі країни вітроенергетика зараз становить в середньому 10%, і очікується, що цей показник буде лише зростати. Оскільки більшість турбін почали виробляти електроенергію наприкінці року, це буде відображено лише у показниках 2023 року.

Позитивна тенденція для вітроенергетики також збережеться в найближчі роки.

Очікується, що до кінця 2025 року у Фінляндії буде вироблено щонайменше близько 3200 мегават нових вітрових потужностей, судячи з опублікованих інвестиційних рішень та проєктів, що будуються. 

Реклама:

Очікується, що на той час вітроенергетика покриватиме близько 28% споживання електроенергії.

Іноземні інвестиції у фінські вітроелектростанції також дуже високі: завершені проєкти принесли країні в цілому близько 2,9 млрд євро інвестицій.

Як повідомлялося, у січні виробництво електроенергії у Фінляндії досягло нового рекордного рівня. 

Після численних ракетних обстрілів РФ української критичної інфраструктури Фінляндія передала Україні обладнання для відновлення електромережі.

Європейська правда

Реклама: