Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Лісові господарства України об’єднають в єдине держпідприємство

Четвер, 8 вересня 2022, 15:32 -

В Україні створять єдине спеціалізоване лісогосподарське держпідприємство "Ліси України", яке об’єднає 158 лісогосподарських підприємств.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства лісових ресурсів України.

Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка передбачає реформування лісової галузі. Згідно з нею, замість 24 обласних управлінь Держлісагентства утворюються дев’ять регіональних офісів лісового та мисливського господарства. А 158 лісогосподарських підприємств зливаються в ДП "Ліси України".

У Держлісагентстві пояснили, що у подальшому структура "Лісів України" складатиметься з трьох рівнів:

Реклама:
  • місцеві філії;
  • регіональні офіси;
  • центральний офіс. 

Нове підприємство сконцентрується на плануванні, координації та контролі якості робіт. Для виконання робіт на конкурсній основі будуть залучатись зовнішні підрядники.

Таким чином, за прикладом європейських країн, в Україні буде сформовано модель з двома незалежними вертикалями управління лісами. "Ліси України" проводитимуть господарську діяльність, регіональні управління агентства впроваджуватимуть державну політику і контролюють діяльність лісокористувачів – як державних, так і всіх інших. 

Центральний офіс Держлісагентства координуватиме взаємодію обидвох вертикалей управління.

Реклама:

Варто наголосити, що при цьому ліси залишатимуться державними. У постанові КМУ прописано, що приватизація лісів ДП "Ліси України" і ПАТ заборонена відповідно до Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна".

Реформа також передбачає цифровізацію галузі та збереження робочих місць у галузі та рівня податкових надходжень до місцевих бюджетів.

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: