"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Рада ратифікувала угоду про участь України у програмі ЄС LIFE для клімату і довкілля

Вівторок, 20 вересня 2022, 17:40 -

Верховна Рада ратифікувала угоду про участь України в програмі Євросоюзу LIFE для клімату та навколишнього середовища, яка сприятиме відновленню країни після руйнувань війни.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на народного депутата Ярослава Железняка.

За відповідний законопроєкт №0167 про ратифікацію угоди між Україною та Європейським Союзом про участь країни у програмі ЄС LIFE – програмі дій з довкілля та клімату проголосували 322 народні депутати.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, ратифікація угоди забезпечить набуття Україною асоційованого членства в програмі ЄС LIFE та сприятиме реалізації спільних проєктів у рамках цієї програми.

Реклама:

Угоду було підписано 24 червня 2022 року у Києві та 13 липня 2022 року в Празі (Чехія).

Програма LIFE є інструментом у ЄС для фінансування проєктів захисту довкілля та кліматичних заходів, яка працює з 1992 року та співфінансує понад 5500 проєктів у ЄС та за його межами.

Програма LIFE підтримує державні органи, неурядові організації та приватних суб'єктів, особливо малі та середні підприємства, у переході до сталої, енергоефективної, відновлюваної, кліматично нейтральної та стійкої економіки, тим самим сприяючи її сталому розвитку.

Реклама:

У 2021 році Україна була включена до списку країн, для яких доступне фінансування та відкрито можливість подання проєктів до програми LIFE.

Наприкінці березня цього року Єврокомісія вирішила почати переговори з Україною про приєднання до програми.

"Приєднавшись до програми LIFE, Україна зможе отримати вигоду від фінансування, щоб допомогти відновити своє довкілля після руйнувань, спричинених російським вторгненням, будь то забруднення, руйнування екосистем чи інші довгострокові наслідки", - пояснили в Єврокомісії.

Європейська правда

Реклама: