Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

В українських портах заблоковано 70 суден, з них 6 іноземних – у Маріуполі

П'ятниця, 6 травня 2022, 16:37 -
 
мінінфраструктури

В українських морських портах наразі заблоковано 70 суден, адже з них неможливо здійснювати судноплавство, при цьому 6 з них, які оперують під іноземними прапорами – у Маріуполі.

Про це розповіли заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков та Ігор Барський, директор Маріупольського морського торгового порту в ході брифінгу в Медіацентрі Україна.

За даними Васькова, є майже 70 суден, які заблоковані в українських портах, з яких неможливо здійснювати судноплавство. 

"Найгірша ситуація з екіпажем була в Маріуполі, бо в інших портах екіпажі суден мали змогу евакуюватись та виїхати наземним шляхом – багато судновласників ухвалили таке рішення, і більшість моряків з заблокованих суден виїхала наземним шляхом до інших країн", – розповів заступник міністра.

Реклама:

Наразі міністерство не володіє повністю ситуацією в Маріуполі та очікує, коли блокада буде знята і вихід суден стане можливим. 

"Ми покладаємось на позицію наших військових – коли вони кажуть, що це безпечно, тоді готовність судна займає до доби, аби вийти з заблокованих портів. Але наразі це неможливо", – пояснив він.

Барський, натомість, розповів, що в Маріупольському порту залишається 6 суден під іноземними прапорами, які заблоковані. Деякі з них не зможуть вже вийти з порту без відповідного ремонту силами судноремонтного заводу.

При цьому, додав він, маріупольський судноремонтний завод "майже зруйнований, як і сам Маріупольський порт". Крім того, зауважив Барський, вхід до порту було заміновано, аби не змогли зайти кораблі окупантів.

Нагадуємо:

Через російську військову агресію 21 березня тільки у п'ятьох портах України частково здійснюються обробка флоту і відвантаження вантажів залізницею та автотранспортом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: