Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Мінфін знайшов додатково 6 мільярдів на підтримку громад під час війни

Неділя, 27 березня 2022, 11:09

Уряд змінив порядки та умови надання освітньої субвенції і субвенції на підтримку осіб з особливими освітніми потребами.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Рішення ухвалене для недопущення фінансових порушень і підтримки громад України в умовах воєнного стану.

За інформацією Державної казначейської служби, 1 січня 2022 року на рахунках місцевих бюджетів було акумульовано 5,6 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, а субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами становили 204 млн грн.

Реклама:

Водночас 1 лютого 2022 року в місцевих бюджетах залишки освітньої субвенції становили 7 млрд грн, а субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами ‒ 213 млн грн.

"Наразі в нас у пріоритеті захист суверенітету України на фоні повномасштабного вторгнення Росії.

Тому майже 6 млрд грн залишків освітньої субвенції, які були накопичені на рахунках місцевих бюджетів до 1 січня 2022 року, можуть бути використані для захисту територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб, евакуації населення з небезпечних територій у безпечні місця та їх облаштування", ‒ заявив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Також за кошти зазначених освітніх субвенцій можна оплачувати інші заходи, спрямовані на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: