ФОПи, скасування акцизів на пальне та великий бізнес на "спрощенці": як Рада хоче підтримати економіку

Понеділок, 14 березня 2022, 14:47

Податковий комітет Верховної Ради схвалив проєкт закону про підтримку бізнесу, який включає податкові послаблення для малого та великого бізнесу, регулювання оподаткування пожертв та кредитні канікули.

Про це повідомив перший заступник голови комітету Ярослав Железняк.

Доопрацьований документ №7137-д створений на основі урядового №7137, який пропонував зменшити податок на додану вартість на пальне з 20% до 7%, а також скасувати акцизи на нафтопродукти.

Ці норми залишилися в комітетській версії, проте до них додалася низка заходів для підтримки бізнесу.

Реклама:

Великий бізнес зможе скористатися спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок. Для цього ліміт річного доходу підвищать з 10 млн грн до 10 млрд грн, а обмеження щодо кількості працівників буде знято. Податок становитиме 2% від обігу незалежно від виду діяльності (крім підакцизних товарів та грального бізнесу).

Крім того, Верховна Рада планує визначити, що фактичні перевірки можуть проводитися стосовно забезпечення можливості розраховуватися карткою. За порушення – штраф 8 500 грн. Відновлюються всі фактичні перевірки, зокрема заборонені на час карантину.

Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які живуть на території бойових дій, не оподатковується ПДФО. Також не оподатковується ПДФО вся нецільова благодійна допомога особам, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ. Неприбуткові організації отримують податкову знижку 16% (замість 4% зараз) на пожертвування.

Також з 24 лютого 2022 року до кінця 2022 року власники звільняються від сплати податку за землю, розташовану на територіях, де йдуть бої.

За порушення закону про РРО не будуть штрафувати до завершення воєнного стану, а з 1 березня до припинення воєнного стану ФОП 1-3 груп не сплачують ЄСВ за себе.

"Спрощенцям" другої-третьої груп дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників. Такі суми будуть сплачені коштом дербюджету.

На період воєнного стану ФОП не сплачують ЄСВ, якщо не отримують доходу. Протягом трьох місяців після його закінчення штрафи та пеня щодо ЄСВ не застосовуються, а перевірки не проводяться.

Нацбанку на час воєнного стану дозволяється купувати цінні папери в емітентів. Послаблюються вимоги до достатності капіталу банків на час війни та надається низка послаблень щодо фінмоніторингу.

Клієнти банків теж отримують пільги. Зокрема, прибирається відповідальність за несвоєчасну сплату за споживчими кредитами. Після війни ще місяць забороняється стягувати майно за іпотекою та виселення мешканців.

Для посадовців встановлюється обмеження із зарплат на час війни в розмірі до 65 тис грн, крім тих, які задіяні в заходах, необхідних для оборони України.

Як зазначив Железняк, Верховній Раді пропонують голосувати закон за основу та в цілому.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: