Напад на "Схеми": голові "Укрексімбанку" вручили підозру

Четвер, 7 жовтня 2021, 10:41

Столичні правоохоронці вручили підозру другому з фігурантів справи про перешкоджання професійній діяльності журналістів "Схем".

Джерело: речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі УП, співрозмовники УП в правоохоронних органах, поліція Києва, підозрюваний Мецгер у Facebook

Пряма мова Максимець: "Станом на 9.55 ранку обом фігурантам кримінального провадження щодо перешкоджання роботі журналістів "Схем" вручено повідомлення про підозру, а також повістки з викликом до органу дізнання на допит".

Деталі: Йдеться про голову "Укрексімбанку" Євгена Мецгера.

Реклама:

Поліція Києва повідомляє також, що дізнавачі разом із процесуальними керівниками вивчають участь третьої особи, дії якої зафіксовані на відео, оприлюдненому журналістами та причетність інших осіб. За результатами перевірки їз діям буде надано відповідну правову кваліфікацію.

UPD: Мецгер підтвердив отримання підозри, розмістивши у своєму Facebook фото документу. Він запевнив, що "готовий у повному обсязі співпрацювати зі слідством" та ще раз вибачився. перед журналістською спільнотою та особисто перед Кирилом Овсяним та Олександром Мазуром.

Що передувало: Підозру в перешкоджанні професійній діяльності журналістів вручили директору департаменту інформаційної політики "Укрексімбанку" Володимиру Пікалову, який напередодні уникнув вручення підозри, прослизнувши з місця роботи через інший вихід.

Передісторія:

  • 4 жовтня "Схеми" повідомили про напад у державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті. Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні "забрати камери" та "дістати із них касети". Журналіст зміг записати те, що відбувалось, на аудіо.
  • Представники редакції, які прибули на місце події, викликали поліцію та написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності. 
  • Державний "Укрексімбанк" звинуватив журналістів "Схем" у спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом і додав, що планує звернутися до правоохоронців.
  • 5 жовтня журналісти "Схем" відновили та оприлюднили кадри нападу під час інтерв’ю в державному "Укрексімбанку".
  • Після оприлюднення відео з доказами нападу на журналістів голова правління "Укрексімбанку" Євген Мецгер заявив, що склав повноваження на час розслідування.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: