Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Китай лібералізує ціни на електроенергію на тлі енергетичної кризи

Четвер, 14 жовтня 2021, 13:40
 
Reuters

Електроенергія, вироблена з вугілля, буде повністю лібералізована в Китаї. Промислові та комерційні споживачі зможуть купувати електроенергію за ринковими цінами.

Про це повідомляє South China Morning Post.

Агентство економічного планування Китаю заявило, що лібералізує ціноутворення на контрольованому державою ринку електроенергії, щоб допомогти вирішити енергетичну кризу, яка викликала загрозу стримування економічного зростання.

Схема прямої купівлі електроенергії, яка штучно утримує низькі витрати для великих споживачів, буде скасована, заявила Національна комісія з розвитку і реформи.

Реклама:

На думку журналістів, реформа ціноутворення на електроенергію – це остання спроба Пекіна вирішити дефіцит електроенергії, який привів до зниження промислового виробництва.

Експерти в галузі енергетики назвали ці заходи значними змінами, які зроблять ціноутворення на електроенергію більш прозорим і зменшать операційні труднощі для вугільних енергетичних компаній.

Що призвело до кризи у Китаї читайте у статті ЕП: Китай на межі катастрофи через нестачу вугілля, простоюють тисячі підприємств. На що це може вплинути?

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі: