Держпідприємство заборгувало третину мільярда за виставку в Дубаї

Вівторок, 12 жовтня 2021, 15:15
 
Павільйон України в Дубаї
expo2020dubai.com

Державне підприємство "Експо-2020" за результатами півріччя 2021 року заборгувало 337,7 мільйона гривень за організацію українського павільйону на міжнародній виставці в м. Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати).

Про це йдеться у відповіді Міністерства економіки на запит Марліну.

За рахунок цих коштів  здійснено будівництво павільйону України в Дубаї, його облаштування, внутрішнє наповнення та утримання в рамках підготовки та забезпечення участі України у виставці.

Участь України на міжнародній виставці покривається за рахунок бюджетних коштів в межах програми "Забезпечення двостороннього співробітництва України з іноземними державами та міжнародними організаціями, інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках".

Реклама:

Цього року на цю бюджетну програму виділили 69,6 млн грн, тобто в майже 5 разів менше, ніж потрібно на покриття боргів держпідприємства.

Всесвітні виставки "Експо", на яких країни-учасниці презентують сучасні винаходи та технології, проводяться кожні п’ять років. Виставка в ОАЕ мала відбутись у 2020 році, проте через пандемію COVID-19 була перенесена на жовтень поточного року.

Для презентації України в Арабських Еміратах було створено державне підприємство "Експо-2020", яке увійшло до сфери управління Міністерства економіки.

ОНОВЛЕНО

Міністерство економіки України надало роз'яснення з приводу кредиторської заборгованості державного підприємства за організацію виставки Експо-2020 у м. Дубаї.  

У відомстві запевняють, що 337,5 млн грн, зазначених у звіті в розділі "Кредиторська заборгованість", є не боргами, а коштами, отриманими з державного бюджету, які будуть виплачені найближчим часом за організацію виставки в м. Дубаї.    

"Так як ДП "Експо-2020" є малим підприємством, воно подає скорочену звітність, і у ній Довгострокові зобов'язання, цільове фінансування та забезпечення ідуть одним рядком. Цільове фінансування – це гроші, які отримано ДП  "Експо-2020" з державного бюджету для підготовки та забезпечення участі України у виставці",  - наголошують у Мінекономіки. 

У міністерстві запевняють, що неоплачена частина робіт згідно договорів буде погашена за результатами проведення виставки Експо-2020, яка триватиме впродовж шести місяців.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!