Передбачені цьогоріч інвестиції можуть збільшити ВВП України на 1-2% – Мінекономіки

П'ятниця, 9 липня 2021, 15:57
 

Цьогоріч інвестиції у галузі економіки, визначені урядом точками зростання, становлять 1 млрд доларів – такий обсяг може дати додаткове зростання ВВП на 1-2 %.

Про це перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко розповів на Конференції з питань реформ в Україні, повідомляє Мінекономіки.

Любченко розповів, що уряд розробив нову модель економічного розвитку з визначенням точок зростання, де можливе найшвидше зростання. Як наслідок, виділили п’ять кластерів з найбільшим мультиплікаційним ефектом, які стануть корисними для подальшої співпраці зі Світовими банком. 

За словами міністра, йдеться про галузі легкої промисловості, сільське господарство, розвиток науки, охорону здоров’я, енергетичну, транспортну, газо- та нафтовидобувну сфери тощо. 

"З цього переліку є сфери, які можуть зацікавити Світовий банк. Насамперед це проєкти з відновлюваної енергетики, меліорації, інфраструктурні проєкти, відновлення об’єктів культурної спадщини тощо", – зазначив він.

Представники Світового банку зазначили, що визначені точки зростання справді мають потенціал, аби генерувати стале зростання економіки та паралельно будувати фундамент стабільного розвитку приватного сектору. 

У СБ переконані, що виробництво нових технологій, пов’язаних з декарбонізацією, використання провідних методів ведення сільського господарства сприятимуть створенню нових робочих місць та сприятимуть залученню інвестицій.

Економічна правдаЧитайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!