Олімпіада в Токіо стане найдорожчою в історії Ігор – ЗМІ

Понеділок, 26 липня 2021, 12:10
 
фото: Olympics

Олімпійські Ігри в Токіо мають стати найдорожчими Іграми в історії - загальні витрати перевищать 25 млрд дол.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За офіційними даними, бюджет Ігор в Токіо становить 15,4 млрд дол. Проте японські аудитори заявили, що витрати вже перевищили 20 млрд дол.

Це майже утричі більше, ніж було заявлено у заявці Токіо перед отриманням права на проведення Олімпіади.

Загалом сума в 25 млрд дол - на 11,04 млрд дол більше, ніж було витрачено на літню Олімпіаду в Лондоні в 2012 році, і на 5 млрд дол більше, ніж на зимову Олімпіаду в Сочі в 2014 році.

За дослідженням вартості Олімпійських Ігор, випущеному в 2020 році, середня вартість витрат на проведення Ігор (спортивна складова) - 12 млрд дол, а загальні витрати, не пов'язані зі спортом, у кілька разів перевищують спортивні. 

У випадку з Олімпіадою в Токіо перенесення Ігор, за даними оргкомітету, додало до його остаточної вартості 2,8 млрд дол.

Для Ігор було побудовано вісім майданчиків вартістю близько 3 млрд. Найбільші з них - Національний стадіон на 68 тис місць, побудований в 2019 році, і дві арени на 15 тис місць для плавання і волейболу. Крім того, були відремонтовані ще 25 майданчиків.

Також очікується, що доходи від Олімпіади будуть нижчими.

"Заборона на глядачів стала ударом по тисячам японських власників квитків і місцевим організаторам, які втратять близько 800 млн дол доходу від продажу квитків.

Також кількість людей, які приїжджають з-за кордону на Олімпіаду, скоротилась приблизно на дві третини", - додає видання.

Нагадаємо:

Олімпійські ігри в Токіо проходять з 23 липня по 8 серпня. Через пандемію ці змагання перенесли на рік. Вони відбуваються без глядачів і з дотриманням усіх правил карантину.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!