АМКУ скасував своє рішення про дозвіл Новинському купити акції "Харківобленерго"

Четвер, 22 липня 2021, 13:35
 
фото: прес-служба компанії

АМКУ 22 липня скасував своє рішення від 28 січня про надання дозволу компанії "Smart Holding (Cyprus) LTD" (Лімасол, Кіпр) на придбання акцій АТ "Харківобленерго", що забезпечує перевищення 25% голосів у вищому органі управління товариства.

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету.

"У ході провадження з перегляду рішення комітетом встановлено, що заява, за результатами розгляду якої було прийнято рішення від 28 січня 2021 року № 51-р, та додані до неї документи підписані лише уповноваженим представником компанії "Lovitia Investments Ltd" (нова назва компанії "Smart Holding (Cyprus) LTD").

При цьому, в доданих матеріалах відсутні письмові документи, що підтверджують призначення та уповноваження представника компанії "Lovitia Investments Ltd" на представництво інтересів АТ "Харківобленерго" та подання ним інформації, передбаченої вимогами Положення про концентрацію, стосовно АТ "Харківобленерго". Отже, вся інформація, подана в заяві стосовно АТ "Харківобленерго" не може вважатися достовірною інформацією", - заявили в АМКУ.

"Оскільки рішення від 28 січня 2021 року № 51-р прийнято на підставі аналізу, в тому числі, інформації щодо АТ "Харківобленерго", воно прийняте на підставі недостовірної інформації", - додали в Комітеті.

В АМКУ додали, що встановлення факту прийняття комітетом рішення від 28 січня 2021 року № 51-р на підставі недостовірної інформації стало підставою для його скасування.

Доповнено позицією SMART HOLDING 18:41. У холдинґу наполягають на тому, що компанія не подавала до АМКУ недостовірну інформацію щодо Харківобленерго чи інших учасників концентрації.

"Подані до АМКУ дані щодо АТ "ХАРКІВОБЛЕНЕРГО" були отримані з належних джерел, у тому числі з джерел, які є публічними офіційними та ключовими для цілей заяви, і перевірялись комітетом протягом 5-ти місяців в процесі ухвалення рішення про надання дозволу на концентрацію", – кажуть у холдинґу.

Рішення АМКУ у компанії вважають необґрунтованим та безпідставним, адже у матеріалах провадження не зазначено, яка саме інформація є недостовірною, та яким чином вона вплинула на прийняття комітетом відповідного рішення.

Також позиція компанії така, що "здійснена концентрація жодним чином не призвела до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на відповідних товарних ринках". 

Нагадаємо:

У лютому повідомлялось, що кіпрська компанія Smart Holding Вадима Новинського закрила угоду з придбання 29,795% акцій "Харківобленерго" і "Харківенергозбут" у Inter Growth Investments Limited (Кіпр).

28 січня АМКУ надав дозвіл Smart Holding на придбання понад 25% в АТ "Харківобленерго" та АТ "Харківенергозбут".

65% "Харківобленерго" належить державі.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!