СБУ заблокувала схему привласнення майна "Сумихімпрому"

Середа, 30 червня 2021, 16:50
 
фото: сбу

Служба безпеки України виявила протиправну діяльність службових осіб ПАТ "Сумихімпром", спрямовану на умисне доведення до банкрутства, а потім відчуження майна держпідприємства на користь приватних комерційних структур.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Службою безпеки України виявлено протиправну діяльність службових осіб ПАТ "Сумихімпром", спрямовану на умисне доведення до банкрутства, а потім відчуження майна державного підприємства на користь приватних комерційних структур.

У ході досудового розслідування задокументовано факти штучного формування керівництвом ПАТ "Сумихімпром" кредиторської заборгованості товариства через залучення під заставу його майна кредитних коштів, які у подальшому витрачались на придбання у підконтрольних структур сировини за завищеними цінами", - йдеться у повідомленні.

За висновками фахівців, розпочата у 2012 році процедура санації підприємства не відповідає вимогам законодавства і сприяє подальшому нарощуванню його боргів.

"Дії менеджменту призвели до формування боргових зобов'язань ПАТ "Сумихімпром" на суму понад 2 млрд грн, невиплати державі дивідендів та фактичного унеможливлення законної приватизації товариства.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями здійснення господарської діяльності та проживання фігурантів, під час яких вилучено чорнову бухгалтерію та інші матеріали, що підтверджують протиправний характер їхніх дій. Для недопущення незаконного відчуження стратегічного держпідприємства судовими органами накладено арешт на майновий комплекс ПАТ "Сумихімпром", - додали в СБУ.

 
фото: сбу

Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до злочину осіб.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"