Уряд схвалив план виконання Транспортної стратегії України до 2030 року

Середа, 7 квітня 2021, 16:03
 

Кабмін на засіданні 7 квітня затвердив заходи реалізації Національної транспортної стратегії України до 2030 року, серед планів – екологічний транспорт та велосипедна інфраструктура.

Про це повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

"Національна транспортна стратегія "Drive Ukraine 2030" на сьогодні є основним програмним документом, що визначає розвиток транспортної галузі на найближчі 9 років", – коментує рішення міністр інфраструктури Владислав Криклій. 

За його словами, схвалений план визначає конкретні етапи та терміни виконання заходів для забезпечення ефективної діяльності та розвитку галузі в цілому. Документ був розроблений за підтримки представництва ЄС та відображає реалізацію євроінтеграційних зобов’язань нашої держави в галузі транспорту. 

Йдеться про впровадження Європейського зеленого курсу та заміна громадського транспорту на більш сучасний та екологічний, покращення послуг з перевезення пасажирів, а також розвиток велосипедної інфраструктури. 

Крім зазначених, до плану заходів було включено:

  • проєкти розвитку транспортної інфраструктури як на регіональному, так і на міждержавному рівнях, реалізація яких спрямована на підвищення безпеки, якості та доступності транспортних послуг;
  • залучення технологій та впровадження пільг для підтримки національних виробників, які були запропоновані профільними асоціаціями.

У пояснювальній записці називаються чотири напрями діяльності: ефективність транспортної системи, умови для глобальних інвестицій, екологічність та мобільність/міжрегіональна інтеграція.

"У кожному з чотирьох основних напрямів стратегії визначено перелік завдань, які необхідно вирішити для розв’язання існуючих проблем. Кожне завдання має відповідні етапи виконання, відповідальних виконавців, терміни та індикатори", – додав Криклій.

Національну транспортну стратегію уряд затвердив розпорядженням № 430 від 30 травня 2018 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"