Стало відомо, які галузі отримали найбільше відшкодування ПДВ у 2020

Субота, 3 квітня 2021, 10:00
 

Левову частку відшкодування з ПДВ з бюджету отримують 2 галузі економіки: переробна промисловiсть (63,4 млрд грн у 2020 році) та торгiвля і ремонт автотранспорту (47,3 млрд грн).

Про це повідомляє Центр анализу публічних фінансів та публічного управління.

За їх словами, всі інші галузі отримують значно менші обсяги відшкодування, порівняно з цими лідерами. Зокрема, аграрії ("Сільське, лісове та рибне господарство") займають лише 6 місце в рейтингу отримувачів з 4,2 млрд грн у 2020 році.

"Серед галузей-лідерів прослідковується певна сезонність в обсягах відшкодування: зазвичай у другій половині року вони отримують значно нижчий обсяг відшкодування, аніж у першій половині. А представники галузі "торгівля та ремонт автотранспорту" зазвичай найменші обсяги відшкодування (майже вдвічі нижчі за звичайний показник) отримують у липні-серпні кожного року", - йдеться у повідомленні.

В цілому до ТОП 5-галузей за обсягом відшкодування ПДВ в Україні належать:

-Переробна промисловість

-Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобiв i мотоциклів.

-Добувна промисловість i розроблення кар'єрів.

-Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність.

-Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Аналітики підкреслюють, що до переробної  промисловості належить в т.ч. переробка сировини сільського, лісового та рибного господарства (наприклад, перероблення свіжої риби, пастеризацію та розлив молока в пляшки). 

"Після значного збільшення обсягів відшкодування для цієї галузі у 2019 році, у 2020 році вони впали майже на чверть, що, ймовірно, стало наслідком уповільнення економічної діяльності внаслідок ковід-кризи", - резюмували у центрі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"