Укрсиббанк став п’ятим уповноваженим НБУ банком

П'ятниця, 5 березня 2021, 14:37
 

Нацбанк надав АТ "Укрсиббанк" статус уповноваженого зі зберігання запасів готівки регулятора, тепер він забезпечуватиме готівкою інші банки у регіоні.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Регулятор пояснює, що відтепер Укрсиббанку забезпечуватиме інші банки в регіонах готівкою, а також прийматиме від них її надлишки та зношені гроші. Зазначається, що банк володіє касовими центрами у великих українських містах та розгалуженою мережею відокремлених підрозділів в Україні загалом.

Таким чином НБУ продовжує делегування частини своїх функцій у регіонах іншим учасникам ринку для переходу від частково делегованої моделі організації готівкового обігу, що наразі існує в Україні, на делеговану модель.

Така модель організації готівкового обігу полягає у передачі частини функцій регулятора банкам та Cash-in-Transit (СІТ)-компаніям.

На сьогодні, додають в НБУ, функції зберігання запасів готівки Нацбанку та проведення операцій із ними в усіх регіонах країни виконують підрозділи чотирьох уповноважених банків: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ.

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"