Україна піднялась на 7 сходинок у рейтингу економічних свобод

Четвер, 4 березня 2021, 17:29
 

У рейтингу економічних свобод за підсумками 2020 року Україна піднялася на 7 позицій та посіла 127 місце, що знаходиться між Джибуті й Мавританією.

Про це йдеться свідчать дані Індексу економічної свободи, який склала Heritage Foundation.

Загальний показник України становить 56,2 пункта з можливих 100 - на 1,3 пункта більше за минулорічний показник. Зазначається, що це найнижчий результат серед 45 країн регіону Європи та є нижчим за середній показник як регіону, так і світу.

Автори індексу пишуть, що для подальшого покращення економічної свободи країні слід продовжувати покращувати законодавство щодо інвестицій. Також звертається увага на потребу у впровадженні судової реформи, ефективність судової системи - це один із двох факторів, що в Україні погіршилися впродовж 2020 року. 

Щодо правової у дослідженні йдеться про те, що присутній високий рівень недовіри до системи через корумпованість судів, а також "занепокоєння викликає корупція на держпідприємствах". 

Зазначимо, що Індекс економічної свободи розраховується за 12 показниками, розбитими на чотири категорії: ефективність права, регуляторна ефективність, діяльність влади і відкритість ринків.

Так, найнижчими показниками для України є фінансова свобода (30 балів), інвестиційна свобода (35 балів) та судова ефективність (41,1 балу). 

 

Найкращі досягнення Україна показала щодо податкового тягаря (88,7 балу) та "фіскальне здоров’я" (87,7 балу).

У регіональному рейтингу Україна знаходиться на сходинку нижче за Грецію (60,9 балу).

Нагадаємо:

За підсумками 2019 року Україна піднялась на 13 позицій у рейтингу економічної свободи та посіла 134 місце із 180.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"