У НБУ очікують поступового зниження цін на сировину

Четвер, 4 березня 2021, 15:10
 

У Національному банку очікують, що ціни на сировинні товари такі як зерно, нафта та газ попри стрімке зростання дещо знизяться згодом, проте все одно залишаться на високих рівнях. 

Про це заступник голови НБУ Дмитро Сологуб розповів у відповідь на запитання кореспондента ЕП під час брифінґу з питань монетарної політики. 

Він розповів, що, у порівнянні з прогнозом, який НБУ робив у січні видно, що ціни на експортні та імпортні товари трохи вище. "Різні фактори: відновлення світової економіки дійсно впливає на такі ціни як газ, нафту, але також і на наші експортні ціни", - пояснив він. 

"На даний момент ми ідемо трохи вище по прогнозу і експортних, і імпортних цін, що не так сильно впливає на зміну прогнозу платіжного балансу. Може мати додатковий інфляційний імпульс, і ми про це якраз і говорили", - додав Сологуб.

У НБУ очікують, що найближчі місяці тенденція буде продовжуватися, проте ці фактори поступово будуть вичерпуватися протягом року та почнеться поступове зниження цін.

"Зараз дійсно такі ціни на соняшникову олію чи залізну руду, кукурудзу світ давно не бачив. Люди говорять про те, що це може бути новий суперцикл цін на сировинні товари, як було в середині 2000-х років. Але ми все ж таки вважаємо, що ціни залишаться достатньо високими, але з поточного рівня вони трохи знизяться", - підсумував Сологуб.

Читайте також: Cвіт на порозі зростання цін: що таке сировинний суперцикл та як він вплине на Україну

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"