Рада хоче визначити перелік держоб'єктів, які не підлягають приватизації

Вівторок, 30 березня 2021, 16:25
 

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №4020 про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Документ підтримали 289 нардепів.

"Проєкт закону розроблено з метою визначення переліку тих підприємств, які не підлягатимуть приватизації або частково не будуть приватизовані.

Цей законопроєкт є компромісним рішенням уряду, і ним пропонується: затвердити переліки об'єктів, що не підлягають приватизації (659 підприємств), у статутних капіталах яких можуть бути приватизовані 49,9%, передбачається ще 3 переліки об'єктів приватизації, які можуть бути перетворені в господарські товариства. 

Законопроєкт сприятиме залученню інвестицій в економіку України", - заявила заступниця міністра економіки Світлана Панаіотіді.

Законопроєкт пропонує затвердити переліки об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації:

  • перелік акціонерних товариств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою ніж 50 відсотків + 1 акція та не підлягає приватизації, згідно з додатком 1;
  • перелік господарських товариств та об’єднань, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100 відсотків, державних комерційних та казенних підприємств, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 2;
  • перелік об'єктів культури та спорту, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 3;
  • перелік державних підприємств, що не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства, згідно з додатком 4;
  • перелік об’єктів лісового господарства, що не підлягають приватизації, згідно з додатком 5.

Відповідно до додатку 1, частка України не може бути меншою 50% +1 акція, зокрема, в таких підприємствах: "Нафтогаз", Державна акціонерна холдингова компанія "Артем", "Укрпошта" та "Укрзалізниця" та ін.

Відповідно до додатку 2, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі підприємства: "Енергоатом", "Укргідроенерго", "Укренерго", Оператор ГТС, Чорнобильська АЕС та ін.

Відповідно до додатку 3, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі об'єкти: ДП "Національний цирк України", ДП "Національний центр Олександра Довженка", Національне видавництво дитячої літератури "Веселка", Національний заповідник "Хортиця", Національний музей Тараса Шевченка та ін.

Відповідно до додатку 4, не підлягатимуть приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства, зокрема, такі об'єкти: ДП "Рубін", ДП "Харківський завод спеціальних машин", ДП "Львівський бронетанковий завод" та ін.

Відповідно до додатку 5, не підлягатимуть приватизації, зокрема, такі об'єкти лісового господарства: Ялтинський гірсько-лісовий заповідник, Шацький національний природний заповідник та ін.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"