На закупівлі вакцин від COVID-19 освоєно 40% річних коштів

Вівторок, 30 березня 2021, 09:51
 

Станом на кінець березня Міністерство охорони здоров'я витратило майже 1,6 мільярда гривень на закупівлю вакцини від COVID-19, що складає 40% від загальної суми бюджетної програми у 4 мільярди гривень.

Про це повідомляє організація StateWatch з посиланням на лист Державної казначейської служби. 

За загальним фондом державного бюджету на 2021 рік цією програмою передбачено 2,6 мільярда гривень на закупівлю вакцини. Станом на 22 березня з цієї суми витрачено 242,6 мільйона гривень. 

За спеціальним фондом державного бюджету було виділено 1,38 мільярда гривень, з яких вже витрачено 1,35 мільярда. 

Загалом відповідно до бюджетної програми вакцинації цього року МОЗ планує закупити 7,9 млн доз щеплень для 3,9 мільйона осіб. 

Додатково з бюджету минулого року в грудні було сплачено 964,3 мільйона гривень  за поставку 1,9 мільйона доз китайської вакцини від COVID-19 CoronaVac. З урахуванням цієї сплати, загалом за поставку вакцин в Україну було сплачено понад 2,5 мільярда гривень. 

Ціна за одну дозу вакцини, передбачена бюджетною програмою становить 504 гривні. Таку ж ціну було сплачено за дозу китайської вакцини CoronaVac.  Вартість дози індійської вакцини Covishield невідома. 

"Проте якщо розділити обсяг витрачених коштів на ціну за вакцину, закладену в бюджетну програму, можна припустити, що вже було закуплено понад 4,9 мільйони доз для України", – додають у StateWatch. 

Наразі відбулась поставка лише 500 тисяч доз вакцини Covishield, а також 215 тисяч доз китайської вакцини CoronaVac. Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"