Антикорсуд наклав арешт на понад пів мільярда незаконного відшкодування податку

Вівторок, 2 березня 2021, 14:04
 

Вищий антикорупційний суд за клопотанням НАБУ та САП арештував 674 мільйони гривень на рахунку в Держказначействі, що призначалися для незаконного відшкодування податку на додану вартість.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Кошти призначалися для відшкодування ПДВ для понад 20 компаній. Як зазначають у Бюро, вони керовані однією групою осіб, діяльності яких детективи приділяють увагу з серпня 2020 року.

"Слідство встановило причетність цих компаній до корупційних схем із необґрунтованого отримання відшкодування ПДВ з держбюджету", - кажуть у НАБУ.

Підставою для рішення ВАКС стали докази відсутності товарів на складах на відповідальному зберіганні та непридатність самих приміщень для такого зберігання. "Ці факти встановлені впродовж грудня 2020 – лютого 2021 року в результаті обшуків у 39 складських приміщеннях, здійснених НАБУ спільно з ГУ ДФС в Одеській області".

Як раніше повідомляли у Бюро, ці компанії імпортували та продавали товари в Україні, проте не відображали відповідні відомості у податковому обліку. Слідство встановило, що ці компанії подавали до податкових органів завідомо недостовірні відомості та претендували на відшкодування ПДВ,

У НАБУ також додали, що після першої хвилі обшуків наприкінці 2020 року одна з компаній відмовилась від бюджетного відшкодування на 87 млн грн.  Також йдуть судові процеси щодо повернення раніше незаконно відшкодованого ПДВ на близько 300 млн грн.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"