МВС і Uber почали спільний проєкт для боротьби з порушеннями ПДР таксистами

Четвер, 18 березня 2021, 14:45
 

МВС України та компанія Uber розпочали спільний проєкт, який дозволить боротися з порушеннями правил дорожнього руху таксистами.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, передає прес-служба відомства.

"Компанія-адміністратор таксі запускає нове програмне забезпечення, яке дозволить контролювати швидкість водія таксі. Україна стала першою країною в Європі та другою у світі, після США, де запрацює така програма", - йдеться у повідомленні.

"Брифінг присвячений темі партнерства між МВС та приватною компанією, яка управляє великою мережею таксі. Історія почалася ще з минулого року, коли у масштабній аварії за участі водія таксі, загинуло багато людей. Тоді у нас виникла ідея двосторонньої співпраці.

Реклама:

Кожен, хто користується таксі, знає, що водій постійно отримує на свій смартфон повідомлення, в якій точці забрати пасажира, а компанія, за допомогою цього ж смартфона, бачить, де саме знаходиться водій. Крім того, компанія-адміністратор таксі бачить, з якою швидкістю рухається водій", - сказав Геращенко.

"Ми запропонували створити нове програмне забезпечення, за допомогою якого компанія Uber могла б контролювати швидкість своїх водіїв, а якщо таксист порушує правила дорожнього руху, то він отримує смс-попередження від компанії", - додав він.

За його словами, якщо водії таксі Uber чи інших операторів будуть порушувати правила дорожнього руху, вони будуть відповідати перед законом, як і інші водії.

За словами голови з розвитку Uber в Центральній і Східній Європі Георгія Соколянського, проблема порушення ПДР гостро стоїть в Україні.

"На жаль, таксі і наша платформа не є виключенням. При цьому в Uber ми переконані, що сучасні технології допоможуть забезпечити безпеку дорожнього руху. Ми вже маємо декілька спеціальних функцій, які направлені на безпеку. Найголовніші з них – ідентифікація водія по селфі.

Щоб пасажир знав, хто його везе. Перевірка машини за допомогою пін-коду, це гарантує те, що пасажир сяде у правильну машину. Водії з низьким рейтингом та великою кількістю скарг деактивуються. Однак, до сьогодні у нас не було функції, яка б відповідала за контроль перевищення швидкості. Разом з МВС ми напрацювали таку функцію", - сказав він.

"Ми знайшли дані про максимально дозволену швидкість на кожній дорозі та трасі України, в режимі реального часу, за даними GPS певна технологія визначає орієнтовну швидкість водія.

Відтепер водій, який перевищив дозволену швидкість, отримує сповіщення про своє порушення – чому це шкодить йому і пасажиру, чим це небезпечно та навіть додали аргумент про більшу затрату палива. Водії, які отримають найбільше сповіщень, можуть бути деактивовані. Сподіваємось, що така ініціатива дозволить поліпшити безпеку руху на дорогах України", - пояснив він.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: