Нафтовий ринок повернеться на докризовий рівень у 2026 році – дослідження

Середа, 17 березня 2021, 16:01
 
ua.depositphotos.com

Попит на ринку нафти до 2026 року зросте до 104 мільйонів барелів на добу за умови, якщо дії урядів країн у кліматичному векторі залишатимуться незмінними.

Про це йдеться у дослідженні Міжнародного енергетичного агентства.

За базового сценарію, попит у 104 мб/д перевищить показники 2019 року на 4%. 

"Поступовий перехід від нафти має важливе значення для досягнення кліматичних цілей, але це вимагатиме серйозних політичних змін з боку урядів, а також швидких змін у поведінці. Без цього світовий попит на нафту збільшуватиметься щороку до 2026 року", – прокоментував результати Фатих Біроль, виконавчий директор МЕА. 

Він зазначив, що світовий попит на нафту може досягнути піку найближчим часом лише у разі поширеності дистанційної роботи, прийняття негайних заходів щодо стандартів енергоефективністі, збільшення продажів електромобілів та обмеження використання нафти в енергетичному секторі.

За активних кліматичних дій споживання нафти може скоротитися на 5,6 мб/добу до 2026 року, а це означало б, що світовий попит на нафту ніколи не повернеться на допандемічний рівень.

Щодо пропозиції на ринку, то виробники зіткнулися з дилемою, адже будь-які інвестиції можуть призвести як до простою потужностей у майбутньому, так і їхньої нестачі. Згідно звіту Агентства, до 2026 року потужність світового видобутку нафти збільшиться на 5 мб/добу. "Водночас, історичний обвал попиту призвів до резерву виробничих потужностей у рекордні 9 мб/добу, що найближчим часом задовольнятимуть світові нафтові ринки", – зазначають у МЕА.

Аби задовольнити таке зростання попиту на нафту за базовим сценарієм зі звіту МЕА, до 2026 року пропозиція повинна відповідно зрости до 10 мб/день.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"