Уряд ухвалив проєкт закону щодо захисту прав працівників: що пропонують

Середа, 17 березня 2021, 14:49
 

Кабмін на засіданні 17 березня ухвалив проєкт закону щодо посилення захисту прав працівників, яким хочуть дозволити фізособам укладати договори з профспілками та посилити захист від дискримінації.

Про це йдеться у матеріалах до засідання.

Так, проєкт закону передбачає можливість укладення колективного договору (тобто договору з профспілками) фізичними особами, які використовують найману працю. Також працедавці будуть зобов’язані ознайомлювати працівників з усіма змінами у тижневий строк. Обидві сторони повинні забезпечувати безперешкодний доступ до документу та можливість копіювання.

Строк дії умов колективного договору встановлюється не менш як рік у разі реорганізації, зміни власника юридичної особи, відокремленого структурного підрозділу юридичної особи. Роботодавців також зобов’яжуть надавати повідомлення щодо запланованого масового звільнення профспілковому представнику, а за порушення вимог посилять відповідальність.

До закону також додадуть частину щодо недопущення дискримінації в оголошеннях з працевлаштування. А особи, що зазнають порушення у цій частині, матимуть право звернутися до суду із заявою про відновлення порушених прав, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Цей законопроєкт розроблено на виконання пунктів Угоди про асоціацію з ЄС. Він також імплементує засади окремих положень актів законодавства ЄС та міжнародно-правових актів Міжнародної організації праці.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"