Цьогоріч "на місцях" отримають понад 160 мільярдів субвенцій – Мінфін

Вівторок, 16 березня 2021, 16:19
 

У 2021 році місцеві бюджети отримають понад 160 млрд грн субвенцій і дотацій, основними напрямками стала освіта та будівництво доріг.

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Найбільші п’ять програм фінансуватимуться на 142,4 млрд грн. Серед них: освітня субвенція, субвенція на будівництво доріг, базова дотація, додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, а також субвенція на підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я.

У відомстві зауважили, що на освіту спрямують 100 мільярдів гривень, а саме на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у початкових школах, гімназії, спецшколах, дитячих будинках тощо.

На будівництво та ремонт доріг заплановано видатків на 18,101 млрд грн. Їх спрямують на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах. Найбільше отримає Київ – 1,8 млрд грн.

Майже 16 млрд допомоги отримають місцеві бюджети по базовій дотації. Найбільше дотації отримають Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька та Львівська області, на які в загалом розписом заплановано 4,9 млрд грн.

Додаткові дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров'я заплановані в розмірі 5,9 млрд грн. 

На підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я спрямують 3,74 млрд грн субвенції. 

"Найбільше такої субвенції отримає Дніпропетровська область – 268 млн грн. Другим за величиною видатків є Київ – 233,2 млн грн, третьою Харківщина – 210,8 млн грн", – додали у Мінфіні.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"