Адміністрація Байдена планує найбільше з 90-х зростання податків – ЗМІ

Вівторок, 16 березня 2021, 09:23

Адміністрація президента США Джо Байдена створює план підняття податків для тих, хто заробляє понад 400 тисяч доларів – зміни не торкнуться населення, чий річний дохід становить менше.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на 4 джерела.

Це стане наступною значною програмою у виконанні новообраної адміністрації. Так, планується новий пакет допомоги населенню та бізнесу – навіть більше за нещодавно прийнятий пакет у 1,9 трильйона доларів. Проте фінансувати його буде вже не держборг, а вищі податки для заможних компаній та населення.

За даними джерел Bloomberg, зміни стосуватимуться зокрема податку на прибуток та доходи фізосіб:

  • Ставку корпоративного податку на доходи збільшать 28% з 21%;
  • Підвищення ставки податку на прибуток для фізичних осіб, які заробляють понад 400 тисяч доларів на рік;
  • Розширення охоплення для податку на нерухомість;
  • Вища ставка податку на прибуток для фізосіб, які заробляють від 1 мільйону доларів щороку.

Водночас, зміни не торкнуть людей з доходом менше 400 тисяч доларів на рік.

Оцінки аналітичною агенції Податкової політики встановили, що податковий план з кампанії Байдена принесе до бюджету понад 2,1 трильйон доларів за десять років. Проте план, що буде висунутий адміністрацією, скоріш за все буде більш "скромним". У будь-якому разі, оцінки експертів коливаються в межах 2 - 4 трильйонів доларів.

Наразі невідомо, коли саме американцям представлять новий податковий план. За даними Bloomberg, це може відбутися незабаром після підписання "ковідної" допомоги у 2 трильйони. Якщо зміни будуть підтримані, вони можуть набути чинності у 2022 році. Та ці терміни можуть зсунутися через високий рівень безробіття внаслідок пандемії коронавірусу.

Окрім змін до податків, демократи також планують переглянути законодавство у частині попередження виведення доходів компаній на офшори.

Читайте також: 1 400 доларів від Байдена: як роздача грошей у США вплине на курс та підтримає українську владу

Нагадаємо:

Президент США Джо Байден підписав "Американський план порятунку" - антикризовий пакет розміром 1,9 трильйона доларів. Це найбільший в історії США пакет допомоги економіці.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"