Закінчення земельної реформи, реструктуризація валютних кредитів: за що Рада буде голосувати на тижні

Субота, 13 березня 2021, 12:02
 

Наступного тижня (15-19 березня) Верховна Рада розгляне законопроекти про закінчення земельної реформи, реструктуризації валютних кредитів і оподаткування посилок з-за кордону.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму telegram.

Порядок на тиждень:

Вівторок

Закінчення земельної реформи (2194-2195)

Законопроект № 2194, яким пропонується внести зміни до Земельного Кодексу щодо дерегуляції земельних відносин. Як повідомляється на сайті Кабміну, він остаточно оформлює земельну децентралізацію і усуне корупційні ризики в управлінні земельними ресурсами.

Як раніше зазначав екс в.о. глави Мінекономіки Павло Кухта, "2194 є одним з умов отримання 700 млн доларів дуже дешевою кредитної підтримки від Світового банку".

Законопроект № 2195 про продаж земельних ділянок через електронні аукціони. Як пояснюють в кабміні, він регулює правове забезпечення прозорості аукціонів з продажу земельних ділянок державної та комунальної власності.

Узаконення списку підприємств заборонених до приватизації (4020)

Законопроектом №4020 пропонується затвердити об'єкти, що не підлягають приватизації.

  • Акціонерні товариства, де частка держави не може бути менше 50 відсотків + 1 акція - 9 об'єктів;
  • Господарські товариства та об'єднання, де частка держави 100 відсотків, державних комерційних і казенних підприємств - 74 об'єктів;
  • Перелік об'єктів культури і спорту - 133 об'єкта;
  • Перелік держпідприємств, що не підлягають приватизації, але які можуть бути перетворені в господарські товариства - 102 об'єктів;
  • Перелік об'єктів лісового господарства - 341 об'єкт.

Три законопроекти про реструктуризацію валютних кредитів для тих, хто брав їх ще при доларі по 8 (4475, 4398, 4399).

Законопроект №4475, вносить доповнення до Закону України "Про споживче кредитування", зокрема, в частині проведення реструктуризації боргів за кредитами в іноземній валюті, перерахування всіх грошових зобов'язань в гривневий еквівалент і списання неустойки за такими кредитними угодами.

Законопроект №4398, передбачає проведення процедури банкрутства без залучення арбітражного керуючого і можливість встановлення судом мінімальної суми погашення заборгованості за кредитом.

Тобто вносить зміни до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" і кодексу з процедури банкрутства в частині реструктуризації заборгованості валютних позичальників через процедуру банкрутства.

Законопроект №4399 передбачає передбачає звільнення від сплати ПДФО з прощеного боргу.

Середа

Посилки з-за кордону до 150 євро без ПДВ і митного збору (4278), (4279).

Законопроект №4278 дозволить без оподаткування доставляти в Україну товари до 150 євро. У пояснювальній записці говориться, що зменшення ліміту до 100 євро в 2019 році було неефективним.

Так, депутати вказують, що зменшення ліміту до 100 євро призвело до скорочення кількості відправлень в Україні, зменшення доходів міжнародних поштових та міжнародних експрес-перевізників, а також до активізації "сірих" схем ввезення товарів через кордон.

Законопроект №4279 пропонує ввести тимчасові додаткові реєстри та зобов'язати перевізників декларувати всі товари. 

Четвер

Аграрні розписки (2805-д)

Законопроект №2805 спрямований на вдосконалення законодавства, як повідомляється в пояснювальній записці, це дозволить підвищити простоту в обігу, ефективність, надійність аграрних розписок, а також розширити сферу їх використання.

Серед основних нововведень законопроекту:

  • визначення правової природи аграрної розписки як цінного паперу;
  • розширення кола суб'єктів, які мають право видавати аграрні розписки;
  • створення правових умов видачі багаторічних аграрних розписок, виконання за якими буде відбуватися частинами;
  • посилення гарантій прав кредиторів в разі примусового виконання.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!