Конкурентний залізничний ринок й екологічність: Криклій розповів про транспортні цілі до 2030 року

П'ятниця, 12 березня 2021, 17:53
 

Очільник Мінінфраструктури Владислав Криклій розповів про основні цілі у сфері транспорту до 2030, затверджені урядом – серед них щонайменше три залізничних перевізники та рух у напрямку кліматичної нейтральності.

Про такі підсумки Національної економічної стратегії – 2030 він написав на своїй сторінці у Facebook .

Так, щодо потреб транспорту Криклій виокремив введення в експлуатацію понад 20 тисяч км доріг загального користування, збільшення обсягів вантажних перевезень річкою до 15 млн тонн до 2025 року, а кількість глибоководних причалів – до 5. 

Крім того, до 2030 року планується запустити конкурентний залізничний ринок, на якому оперуватимуть щонайменше три перевізники. Пасажиропотік в аеропортах хочуть збільшити до 71,2 млн осіб на рік. Також Україна працюватиме над скороченням обсягу викидів парникових газів.

Криклій зазначив зокрема і створення незалежного регулятора транспорту, а ще – перехід на адресну модель надання пільг на проїзд. У транспорт хочуть залучити до 30 млрд доларів інвестицій та забезпечити повне виконання планів капінвестицій у портову інфраструктуру.

Серед планів є участь у міжнародних транспортних проєктах за напрямками Балтійське море — Чорне море — Каспійське море, Європа — Середня Азія — Китай для розвитку транспортного потенціалу країни. З цією ж метою будуть розбудовувати мультимодальні перевезення та входження внутрішніх водних шляхів України до Транс'європейської транспортної мережі. А також - підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.

Окремо очільник відомства виділив декарбонізацію галузі з метою досягнення цілей кліматичної нейтральності не пізніше 2060 року.

Нагадаємо:

Уряд під час засідання 3 березня затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року з доопрацюванням.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"