Уряд оновив механізм "дешевих кредитів" для аграріїв

Четвер, 11 березня 2021, 12:16
 

На засіданні уряду 10 березня було схвалено постанову, що оновлює використання передбачених держбюджетом коштів на здешевлення кредитів в агропромисловому комплексі.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що цьогоріч на здешевлення кредитів планується виділити 1,2 млрд грн.

" Це одна з найуспішніших програм підтримки аграріїв, яка надає доступ до дешевого кредитування та сприяє залученню коштів в агросектор. Цього року скористуватися програмою та отримати компенсацію зможуть понад 4,4 тисячі сільгоспвиробників", – додав міністр економіки Ігор Петрашко.

Відтак, проєкт постанови врегульовує прозорий порядок відбору претендентів на підтримку та уточнює напрями використання кредитних коштів. Щодо останнього, то аграрії матимуть можливість отримувати компенсацію за коротко- та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів. 

Також, вони зможуть отримувати середньо- та довгострокові кредити, залучені з метою придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення, а також з переробкою с/г продукції.

Заявки для отримання компенсації та реєстри компенсаційних виплат позичальникам подаються уповноваженими банками щороку до 1 листопада.

"Так, максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом становитиме 15 млн грн, іншим позичальникам – 5 млн грн", – додали у відомстві.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"