НБУ відновлює стрес-тестування банків

Вівторок, 9 лютого 2021, 20:05
 

Нацбанк після обумовленої коронакризою перерви минулого року відновлює стрес-тестування банків та розпочинає щорічну оцінку стійкості.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

У НБУ зазначили, що оцінка стійкості здійснюватиметься станом на 1 січня 2021 року - вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review - AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку банків.

"Фокусом цьогорічної оцінки стійкості буде стан активів банків після проходження ними гострої фази коронакризи. Особлива увага буде прикута до реструктуризованих кредитів та якості оцінки вартості нерухомого майна.

Оцінку якості активів у 2020 році проходитимуть 72 із 73 установ, які мають банківські ліцензії (банк "Розрахунковий центр", який здійснює лише розрахункові операції, не проходитиме оцінку стійкості)", - пояснили в Нацбанку.

При цьому, стрес-тестування, додатково до оцінки якості активів, цього року проходитимуть 30 банків, на які припадає понад 90% активів банківської системи.

Фінансові установи відібрали за трьома критеріями: розмір активів, зважених на ризик; обсяг депозитів, залучених від домогосподарств; та обсяг чистих кредитів, наданих домогосподарствам (з вагами 40%, 50% та 10% відповідно).

Перелік банків: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Альфа-банк, Райффайзен банк Аваль, Сбербанк, Укрсиббанк, ОТП банк, Креді Агріколь банк, Прокредит банк, Кредобанк, Ідея банк, Правекс Банк, Банк Форвард, ПУМБ, Банк Південний, Таскомбанк, Універсал Банк, Банк Кредит Дніпро, Банк Восток, Мегабанк, А-банк, МТБ Банк, Індустріалбанк, Банк інвестицій та заощаджень, Банк Альянс, Банк Львів, Банк Глобус, Акордбанк.

Подробиці макроекономічних сценаріїв та підходів до стрес-тестування у 2021 році обіцяють згодом оприлюднити на сайті НБУ.

"За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та нормативу достатності основного капіталу (Н3)", - додали в НБУ. 

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"