В Офісі Зеленського відхрестились від грошей олігархів, які скидались на боротьбу з COVID-19 – ЗМІ

Понеділок, 8 лютого 2021, 18:45
 

В Офісі президента відсутня інформація щодо коштів, зібраних на рахунках фондів, залучених до боротьби з поширенням COVID-19, та інформація щодо міжнародного аудиту цих фондів, про який в ОП заявляли влітку.

Про це повідомляє Bihus.info з посиланням на відповіді ОП на запити.

Видання нагадує, що йдеться про проєкт ОП по збору коштів, зокрема, від великого бізнесу для боротьби з коронавірусом, який публічно стартував 16 березня 2020 року.

"Тоді в ОП за одним столом зібрали олігархів і представників великого бізнесу - Ігоря Коломойського, Ріната Ахметова, Юрія Косюка та інших. Для збору коштів потрібна була благодійна організація, свій менеджмент і рахунки погодився надати одеський фонд "Корпорація монстрів".

Реклама:

Утім, вже за місяць "Корпорація монстрів" і ОП припинили співпрацю. Залишки грошей олігархів "Корпорація монстрів" передала фонду "Прайм". Фонду, який спеціально для цього оперативно купив бізнесмен, наближений до представників ОП, Борис Баум", - пише Bihus.info.

Журналісти зазначають, що у травні заступник голови ОП Кирило Тимошенко прозвітував, що Фонд зібрав 374,6 млн гривень, попри публічно озвучену президентом Зеленським потребу на боротьбу з коронавірусом у 12 мільярдів.

Bihus.info підкреслює, що 10 серпня на запит видання щодо використання коштів Фондом в ОП відповіли, що вже тоді розпочався міжнародний незалежний аудит роботи фондів, які були залучені до боротьби з COVID-19.

"Тоді ж в ОП пообіцяли, що у разі згоди представників усіх фондів - результати аудиту будуть оприлюднені. Зараз же тут повідомляють про відсутність такої інформації в принципі", - пишуть журналісти.

Рекомендуємо прочитати: Віртуальні наради та олігархи-куратори. Як Зеленський бореться з коронавірусом 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: