Пільги для "інвестнянь" і менше податків для "грального": за що Рада буде голосувати на тижні

Неділя, 28 лютого 2021, 16:25
 

Наступного тижня Верховна Рада розгляне законопроекти про податкові та митні пільги закону про "інвестнянь", про зменшення оподаткування грального бізнесу, а також про енергоефективність та аграрні розписки.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк в своєму telegram.

У вівторок планується розглянути законопроект (2805-д) про аграрні розписки.

Аграрні розписки - це механізм фінансування сільськогосподарських виробників, такий інструмент працює з 2018 року.

Так, наприклад фермер, якому потрібні техніка, може оформити аграрну розписку з дилером, він дає необхідну техніку, а фермер розплачується пізніше, зібраним врожаєм. Терміни, обсяги та інші деталі завжди обговорюються індивідуально між постачальником і покупцем. За аграрну розписку можна взяти в кредит техніку, добрива та все необхідне для ведення господарства.

Метою законопроекту є вдосконалення законодавства, як повідомляється в пояснювальній записці, це дозволить підвищити простоту в обігу, ефективність, надійність аграрних розписок, а також розширити сферу їх використання.

Серед основних нововведень законопроекту:

  • визначення правової природи аграрної розписки як цінного паперу;
  • розширення кола суб'єктів, які мають право видавати аграрні розписки;
  • створення правових умов видачі багаторічних аграрних розписок, виконання за якими буде відбуватися частинами;
  • посилення гарантій прав кредиторів в разі примусового виконання.

Також у вівторок хочуть проголосувати податкові та митні пільги (3761,3762), що додаються до закону про "інвест нянь".

Законопроект передбачає дві пільги:

3761 передбачає до 1 січня 2035 звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення товарів на територію України, звільнення від податку на прибуток підприємств (базова ставка 18%. - ЕП) протягом п'яти років з дати введення в експлуатацію об'єкта, побудованого в рамках інвестпроекту. Органи місцевого самоврядування можуть встановлювати ставки земельного податку та орендної плати за землю для таких інвесторів в меншому розмірі, або звільняти від сплати цього податку.

3762 пропонує звільнити від оподаткування ввізним митом обладнання, що ввозиться інвестором при реалізації інвестиційного проекту. Перелік та обсяги таких товарів затверджує уряд одночасно з укладенням спеціального інвестиційного договору.

Читайте також: Безпомічні "інвестняні": чому звільняти інвесторів від податків - не найкращий варіант

У середу розглянуть законопроект(4507) про енергоефективність.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту, Україна щорічно споживає близько 92 млн тонн нафтового еквівалента енергії, але майже її половина (44%) втрачається при її перетворенні і транспортуванні до фінального споживача, що на 12% вище в країнах ЄС.  Потенціал скорочення витрат енергії при споживанні може досягати 60%.  Тільки за оцінкою в трьох основних секторах - житловому, бюджетному та поставки енергії, потенціал енергоефективності дорівнює заощадження близько 8,0 млрд євро щорічно.

"Зараз показник енергоємності ВВП за паритетом купівельної спроможності в Україні втричі вище ніж в більшості країн Європи", - наголошується в пояснювальній записці.

У четвер розглянуть законопроект (2713-д) про зменшення оподаткування грального бізнесу.

Цей законопроект передбачає: оподаткування виграшів (більше 8 мінімальних заробітних плат), встановлює на всі види діяльності єдину ставку податку на дохід - 10% валового грального доходу.

Як наголошується в пояснювальній записці, метою законопроекту є створення сприятливих умов для виведення з тіні і легальної роботи сфери азартних ігор в Україні шляхом використання стимулюючої ролі податків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"