Два міністерства не виконали указ Зеленського про оборонні закупівлі – StateWatch 

Вівторок, 16 лютого 2021, 13:45
 

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості і Міністерство оборони не забезпечили розроблення та прийняття до 15 лютого 2021 року підзаконних актів, необхідних для реалізації положень ЗУ "Про оборонні закупівлі". 

Про це повідомляє експертна організація StateWatch, яка проаналізувала виконання рішення РНБО Про пропозиції до проєкту бюджету на 2021 рік по статтях із забезпеченням національної безпеки і оборони України, що було введено указом президента Володимира Зеленського в листопаді минулого року. 

"Мінстратегпром та Міноборони мали розробити та передати Кабміну для прийняття підзаконні акти для забезпечення планування та закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями. Однак, жоден нормативний акт на виконання указу президента  для впровадження Закону "Про оборонні закупівлі" не був прийнятий.

За даними Секретаріату Кабміну, протягом грудня-січня Мінстартегпром розсилав на різні міністерства проекти урядових постанов "Питання оборонних закупівель"  та "Порядок створення реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів", однак вони постійно доопрацьовувалися та так і не були винесені на засіданні Кабміну", - йдеться у повідомленні.

"Президент України Володимир Зеленський доручив профільному віце-прем'єру Олегу Уруському 15 лютого запустити ЗУ "Про оборонні закупівлі", чинність якого була зірвана в січні цього року через відсутність підзаконних актів. Однак тепер можна зробити висновки, що строки запуску електронних оборонних закупівель вдруге переносяться", - заявив голова StateWatch Гліб Канєвський.    

Зазначається, що минулого тижня на офіційному сайті Міністерства з питань стратегічних галузей промисловостей були оприлюднені цитати Олега Уруського, відповідно до яких відомством для імплементації Закону "Про оборонні закупівлі" розроблено 10 проєктів постанов уряду без зазначення, скільки таких проектів було підтримано урядом. 

Натомість НАЗК виявило корупціогенні фактори в проектах актів у сфері оборонних закупівель, які були підготовлені спільно Мінстратегпромом та Міноборони. 

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"