Прибуток ПриватБанку скоротився на понад 7 мільярдів минулоріч

Середа, 27 січня 2021, 12:44
 

Прибуток ПриватБанку за 2020 рік становив 25,3 млрд грн, що на 7,3 млрд грн менше за показники 2019 року.

Про це повідомляє кореспондент ЕП з посиланням на пресслужбу ПриватБанку.

За даними банку, минулоріч були сформовані резерви 10,2 млрд грн на покриття можливих ризиків внаслідок пандемії та юридичних ризиків, що вплинуло на показники чистого прибутку.

Відбулося зростання чистого комісійного доходу на 3% - до 18,8 млрд грн. Чистий процентний дохід збільшився на 10% за рахунок здешевлення ресурсів. 

Чистий кредитний портфель банку скоротився на 8% до 55 млрд грн внаслідок "призупинення збільшення кредитних лімітів на період карантину та більш консервативних вимог до позичальників". 

Водночас, зазначають у банку, були знижені кредитні ставки для середнього і малого бізнесу - їх профінансували на 8,9 млрд грн. 

Загалом від обслуговування клієнтів та банківських операцій у 2020 року банк отримав 27,2 млрд грн. 

Також Приватбанк зазначає, що отримав 15,8 млрд грн разових доходів банку завдяки погашенню ОВДП, що "компенсувало втрати від курсових коливань в сумі 7,5 млрд грн". 

"Ці збитки є результатом ризикової політики управління активами та зобов’язаннями до націоналізації, в результаті якої вартість зобов‘язань в доларах значно перевищує вартість відповідних активів", - пояснюють у банку.

В 2020 році адміністративні та операційні витрати ПриватБанку зросли на 19%. 

Так обсяги коштів клієнтів у ПриватБанку станом на кінець 2020 року у порівнянні з показниками минулого року зросли на 29% до 309,5 млрд грн. Кількість клієнтів фізосіб ПриватБанку за підсумками року зросла на 1,2 млн, клієнтська база підприємців збільшилася на рекордні 122 тисяч.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"