Україна хоче відсудити затонулий танкер Delfi

Вівторок, 19 січня 2021, 19:06
 
dumskaya.net

Україна в особі Кабінету Міністрів звернулася до Госпсуда м. Одеси щодо визнання права власності на затонулий у 2019 році танкер Delfi.

Про це повідомляє Liga.net з посиланням на постанову Господарського суду м. Одеси.

Суд відкрив провадження за позовом Кабміну проти компанії Mister Drake PC, що володіє танкером.

В уряді позов пояснили тим, що власник Delfi не підняв та не забрав танкер з пляжу у встановлені строки.

Нагадаємо:

22 листопада 2019 року поблизу Одеси сів на мілину танкер "Делфі", власник якого не дозволяв екіпажу залишити судно, а рятувальні катери не могли підійти до нього через шторм. Тоді повідомлялося, що на борту немає вантажу, який би загрожував екологічній ситуації Одещини. Але судно не мало відповідних реєстраційних документів.

Того ж дня аналізи показали перевищення допустимої концентрації нафтопродуктів у воді у 53 рази, а 23 листопада Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу прозвітувала, що вміст нафтопродуктів у воді на місці аварії перевищує гранично допустиму концентрацію в 157 разів.

8 квітня судновласник затонулого в Одесі танкера "Delfi" запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт.

Під час поїздки в Одесу президент Володимир Зеленський закликав судновласника забрати танкер до 20 липня, інакше за справу візьмуться правоохоронці. 18 липня почалася операція з підйому "Delfi".

10 вересня судно Delfi, яке сіло на мілину поблизу одеського пляжу 22 листопада 2019, забрали з пляжу. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"